Dana Meadbh – nowa liderka Scoia’tael

Premiera dodatku do Gwinta – Krwawa Klątwa już za dwa dni – 28 marca. Tymczasem oprócz nowych kart poznaliśmy również nowego lidera Scoia’tael – Dana Meadbh, który zostanie wprowadzony do Gwinta wraz z premierą Krwawej Klątwy. Twórcy CD Projekt RED z tej okazji przygotowali specjalny film przedstawiający nowego dowódcę i prezentującego jego umiejętności i zdolności.

Nowym liderem Scoia’tael będzie Dana Meadbh. Inaczej znana jako Panna Polna lub Żywia. Jest ona bóstwem, duchem przyrody czczonym przez wiele ras świata Wiedźmina. Pojawia się ona w zbiorze opowiadań wiedźmińskich – Ostatnie Życzenie, autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. W opowiadaniu Kraniec Świata Panną Polną jak się okazuje jest dziewczyna Lille.

Dana Meadbh – umiejętność

Umiejętność nowej liderki Scoia’tael jest następująca:

Rozkaz: Zagraj ze swojej talii kartę Scoia’tael o koszcie werbunku 0 lub niższym.
Wartość ta rośnie o 1 za każdą unikatową kategorię podstawową kart Scoia’tael w twojej talii początkowej.

Poniżej możecie zobaczyć wspomniany wcześniej film prezentujący nową liderkę Scoia’tael:

Dana Meabdh jak możecie zobaczyć sami na powyższym filmie prezentuje się bardzo ładnie, jak przystało na bóstwo utrzymywana jest w nieco magicznej kreacji. Jej umiejętność wydaje się być również silna. W końcu z jej pomocą możemy wyciągnąć z talii interesującą nas kartę, której koszt werbunku spełnia oczywiście warunki jej umiejętności. Na pewno jest to przydatne do zagrania kluczowych kart dla danych talii. Nie trzeba się wtedy martwić, że nie dociągniemy głównej karty i cała nasza taktyka nie zadziała. Wróg też nie wie, w którym momencie użyjemy danej karty, ani jaką kartę zagramy. Jest tutaj pełna dowolność użycia umiejętności tej liderki i może być ona zagrana na różne sposoby. Bardzo prawdopodobne, że będzie można spotkać dużo nowych talii z liderką Dana Meadbh.

A Wam jak podoba się nowa liderka Scoia’tael? Będziecie nią grali? Czy może uważacie ją za słabą kartę? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

REKLAMA

REKLAMA


Jesteś fanem Wiedźmina?

Jeśli jesteś fanem uniwersum Wiedźmina na pewno zainteresują Cię różne, zamieszczone poniżej, związane z Wiedźminem rzeczy. Wybraliśmy dla Was najciekawsze przedmioty, które możecie obejrzeć poniżej,  a także ocenić i porównać aktualne ceny oraz możliwość kupna:

Może któraś z powyższych rzeczy Was zainteresuje.

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x