Dettlaff van der Eretein – wampir wyższy liderem Potworów

Premiera dodatku do Gwinta – Krwawa Klątwa miała miejsce kilka dni temu. Wprowadziła ona do Gwinta nowe karty, które możecie zobaczyć w artykułach poniżej.

Oprócz tego dodatek wprowadził także pięciu nowych liderów. Są nimi: Dana Meadbh z Scoia’tael, Anna Henrietta z Nilfgaardu, Svalblod z wysp Skellige, Dettlaff dowódca Potworów oraz Królowa Calanthe z Królestw Północy.

Twórcy CD Projekt RED z tej okazji przygotowali specjalny film przedstawiający każdego nowego dowódcę i prezentujący jego umiejętności oraz zdolności, filmy prezentujące Danę Meadbh, Annę Henriettę, Svalbloda i Królową Calanthe już były zamieszczane na naszej stronie.

Tym razem przyjrzymy się głównej postaci z Krwawej Klątwy, który jest niejako odpowiedzialny za ten dodatek, a mianowicie będzie to Dettlaff van der Eretein – wampir wyższy, którego mogliśmy już spotkać w Wiedźminie 3: Krew i Wino gdzie był dobrym kompanem Regisa. On też został nowym liderem nie inaczej jak Potworów.

Poniżej możecie zapoznać się z jego umiejętnością i filmem prezentującym jego możliwości.

Dettlaff van der Eretein – umiejętność

Rozkaz: Zadaj jednostce 2 pkt obrażeń.
Ładunki: 3.
Śmiertelny cios: Stwórz Ekimmę i wezwij ją do losowego sojuszniczego rzędu.

REKLAMA

REKLAMA

Dettlaff ma bardzo szerokie zastosowanie w Gwincie. Jako jeden z przedstawicieli wampirów doskonale się sprawdza w talii razem z resztą przedstawicieli tej rasy. Zadając obrażenia może kontrolować rozwój sytuacji na polu bitwy, eliminując jednostki przeciwnika, które mogą napędzać taktykę wroga. A niszcząc karty rywala dodatkowo zyskuje przewagę w postaci kolejnego wampira na planszy w postaci Ekimmy, których łącznie może przyzwać 3 sztuki. Dodatkowo wampiry to także potencjalne korzyści z innych kart Potworów, szczególnie tych, które miały premierę z Krwawą Klątwą. Patrząc na rozgrywane pojedynki trzeba przyznać, że Dettlaff jest co najmniej skuteczny.

Dettlaff znajduje się w Waszych taliach? Gracie taliami opartymi na wampirach? Jak Wam idzie? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.


Jesteś fanem Wiedźmina?

Jeśli jesteś fanem uniwersum Wiedźmina na pewno zainteresują Cię wiedźmińskie puzzle z najnowszej serii, widnieją na nich wizerunki postaci ze świata Wiedźmina. Mówiąc ściślej, na puzzlach możemy podziwiać grafiki identyczne jak te w Gwincie.

Poniżej możecie sprawdzić oferty puzzli z serii 1. w atrakcyjnych cenach (na prawdę warto!):

A niżej wiedźmińskie puzzle z serii 2. w atrakcyjnych cenach:

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x