Drugi etap Podróży – historia, zadania

W tym tygodniu, a dokładniej wczoraj rozpoczął się drugi etap Podróży. Przypomnijmy, że Podróż jest nowym systemem postępów, który został wprowadzony do Gwint wraz z najnowszą aktualizacją.

Rozpoczęcie drugiego etapu oznacza, że poznaliśmy dalszą część historii Geralta i Jaskra, o której opowiada Podróż, a także nowe zadania, które pozwalają znacznie przyśpieszyć postępy graczy w Podróży. Pierwszy fragment fabuły możecie znaleźć w naszym poprzednim artykule na temat Podróży.

Poniżej możecie zapoznać się z fragmentem historii drugiego etapu.

Podróż – II etap

Jaskier

“Na widok potwornego bałaganu córka burmistrza wzdrygnęła się z odrazą. Mimo to weszła głębiej do komnaty, w której ojciec umieścił gościa. Zatrzymała się dopiero przy łożu, rzuciwszy wymowne spojrzenie Jaskrowi.

Bard uśmiechnął się przepraszająco. Dziewki miewały tendencję do oceniania go po takich błahostkach, jak okazjonalne pijaństwo czy wymiociny w pościeli… Dopóki, rzecz jasna, nie użył swojego uroku osobistego. A mało rzeczy było urokliwszych od uśmiechu Jaskra.

Córka burmistrza westchnęła bez cienia zachwytu.

REKLAMA

REKLAMA

Ba, okazała nawet rzadką dla swej płci oziębłość wobec barda i przypomniała przypomniała mu o występie na wiosennym festynie. Dziś nie mogło zabraknąć poezji ani śpiewów, a młody i, jej skromnym zdaniem, przeciętnie uzdolniony minstrel był już spóźniony. Mógłby się więc łaskawie… pośpieszyć, zasugerowała dziewczyna.

Jaskier zerknął na jej skromne piersi, o których w myślach już układał kąśliwą balladę.

I uśmiechnął się jeszcze szerzej.”

drugi etap podróży historia jaskier
historia jaskra

Geralt

“Na widok potwornego trofeum burmistrz wzdrygnął się z obrzydzeniem. Mimo to zajrzał ciekawsko do rozwartej paszczy, próbując liczyć kły wippera. Poddał się przy trzydziestym którymś, rzuciwszy wymowne spojrzenie Geraltowi.

Wiedźmin wzruszył ramionami. Urzędnicy miewali tendencję migać się od zapłaty, jeśli nie dostarczył im solidnego dowodu na wykonanie zlecenia. mało rzeczy było solidniejszych od łba wippera rzuconego prosto na urzędnicze biurko.

Burmistrz Gulety zapłacił bez cienia zwłoki.

Ba, okazał nawet nieczęstą w swym fachu gościnność wobec wiedźmina i zaprosił go do udziału w wiosennym festynie. Dziś nie mogło zabraknąć alkoholu i tłustych wędlin, zaś na scenie miał wystąpić młody, acz szalenie utalentowany poeta. Była więc świetna okazja, by odpocząć i troszkę się… ukulturalnić, zasugerował urzędnik.

Geralt zerknął na ociekający juchą łeb, którym cuchnęło już w całym burmistrzowskim gabinecie.

I znowu wzruszył ramionami.”

REKLAMA

drugi etap podróży historia geralt
historia geralta

Zadania – drugi etap Podróży

Poniżej znajdziecie zadania, za wykonanie których otrzymacie dodatkowe punkty podróży.

REKLAMA

Zadania Jaskra:

 • Potworny bałagan [20 punktów]
  Ukończ rozgrywki (1) w dowolnym trybie online
 • Nieodparty urok [20 punktów]
  Zagraj 15 kart Arystokratów
  Karty posiadające kategorię Arystokrata w Gwincie: Vincent van Moorlehem, Vattier de Rideaux, Joachim de Wett, Vivienne de Tabris, Cahir Mawr Dyffryn, Shilard Fitz-Oesterlen, Philippe van Moorlehem, Ceallach Dyffryn, Roderik z Dun Tynne, Spragniona Dama, Łowca van Moorlehemów. Karty te występują tylko w talii Nilfgaardu.

 • Pośpiech sugerowany [20 punktów]
  Zagraj 20 kart z zapałem

Zadania Geralta (premium):

 • Potworne trofeum [20 punktów]
  Ukończ rozgrywki (1) w dowolnym trybie online
 • Zasłużona nagroda [20 punktów]
  Zagraj 15 kart z hasłem nagroda
  Karty posiadające w opisie hasło nagroda: Magister, Graden, Caleb Menge, Oprawca Czarownic, Asasyn Salamander, Oszczerstwo, Łowca Czarownic. Karty te występują tylko w talii w Syndykatu.

 • Kultura wysoka [20 punktów]
  Zagraj karty specjalne w liczbie 25

Jak Wam się podoba nowy system postępów – Podróż, a także historia, którą ona opowiada, szczególnie drugi etap Podróży? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.


Jesteś fanem Wiedźmina?

Jeśli jesteś fanem uniwersum Wiedźmina na pewno zainteresują Cię wiedźmińskie puzzle z najnowszej serii, widnieją na nich wizerunki postaci ze świata Wiedźmina. Mówiąc ściślej, na puzzlach możemy podziwiać grafiki identyczne jak te w Gwincie.

Poniżej możecie sprawdzić oferty puzzli z serii 1. w atrakcyjnych cenach (na prawdę warto!):

A niżej wiedźmińskie puzzle z serii 2. w atrakcyjnych cenach:

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x