Podsumowanie ostatniego w tym sezonie turnieju GWENT Open

Zakończył się ostatni w tym sezonie turniej GWENT Open. Turniej rozgrywany był w sobotę i niedzielę.

O tytuł zwycięzcy walczyło ośmiu zawodników – Ch.ase, HanaChan_, Necrotal, PorkBelly, theshaggynuts, Sif_Great_Wolf, lord-triss, Lekssmiling. Uczestnicy zostali rozlosowani w pary. I tak w pierwszych swoich meczach rywalizowali ze sobą: Ch.ase i theshaggynuts, lord-triss i Necrotal, Sif_Great_Wolf i PorkBelly oraz Lekssmiling i HanaChan_. O szczegółach możecie przeczytać w naszej zapowiedzi GWENT Open.

Pojedynki były momentami bardzo wyrównane. W całym turnieju wszyscy gracze wykorzystali tylko cztery frakcje: Nilfgaard, Królestwa Północy, Skellige i Scoia’tael. Talie były raczej standardowe, najczęściej spotykane podczas gry obecnie.

Ćwierćfinały GWENT Open

Stawka meczy ćwierćfinałowych wynosiła 850$. Każdy gracz za samo uczestnictwo również otrzymał 850$. Ostatecznie w pierwszym dniu rywalizacji, pojedynki zakończyły się następującymi wynikami:

 • Ch.ase – theshaggynuts [3 : 0]
 • lord-triss – Necrotal [3 : 2]
 • Sif_Great_Wolf – PorkBelly [3 : 2]
 • Lekssmiling – HanaChan_ [3 : 0]

Półfinały i finał GWENT Open

Do następnej rundy przeszli Ch.ase, lord-triss, Sif_Great_Wolf i Lekssmiling. Zmierzyli się oni drugiego dnia w rywalizacji półfinałowej w parach: Ch.ase i lord-triss oraz Sif_Great_Wolf i Lekssmiling. Wyniki tej rywalizacji były następujące:

 • Ch.ase – lord-triss [1:3]
 • Sif_Great_Wolf – Lekssmiling [3:2]

W finale znaleźli się lord-triss i Sif_Great_Wolf. Ostatecznie po zaciętym pojedynku zwyciężył lord-triss wygrywając trzy z pięciu rozegranych w finale pojedynków. Tym samym zapewnił sobie miejsce w turnieju GWENT Masters i nagrodę pieniężną w wysokości 5520$. Gratulujemy szczególnie zwycięzcy, ale także wszystkim pozostałym uczestnikom. Ostateczne miejsca poszczególnych graczy oraz zdobyte przez nich nagrody zostały przedstawione w tabeli poniżej:

REKLAMA

REKLAMA

GWENT Open podział nagród wyniki

Wyniki wszystkich pojedynków i drabinka turniejowa aż do finału, została przedstawiona poniżej:

GWENT Open drabinka turniejowa i wyniki

Talie uczestników GWENT Open

Poniżej przedstawiamy talie, którymi grali poszczególni uczestnicy turnieju. Jak już wspomnieliśmy wcześniej gracze wykorzystali tylko cztery frakcje.

Ch.ase

GWENT Open Ch.ase talie

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

theshaggynuts

GWENT Open theshaggynuts talie

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

lord-triss

GWENT Open lord-triss Gwint talie

Necrotal

Necrotal talie

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

Sif_Great_Wolf

Sif_Great_Wolf talie

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

PorkBelly

GWENT Open PorkBelly talie

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

Lekssmiling

Lekssmiling talie

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

REKLAMA

HanaChan_

GWENT Open HanaChan_ talie

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

REKLAMA

Grafiki nowych kart ujawnione podczas GWENT Open

Podczas transmisji ujawnione zostały nowe karty, które prawdopodobnie w bliżej nieokreślonym czasie trafią do Gwinta. Pierwszą z kart przedstawia prawdopodobnie żywiołaka ognia. Może to wskazywać na nowy archetyp, który mógłby być wprowadzony do Gwinta i opierałby się na konstruktach. Grafika jest na prawdę interesująca, możecie ją zobaczyć poniżej.

nowe karty GWENT Open

Druga ujawniona karta również jest powiązana z ogniem. Naszym zdaniem może ona przedstawiać ifryta. Zobaczcie sami:

nowe karty GWENT Open

Podczas drugiego dnia turnieju ujawniono kolejne dwie karty. Tym razem ujrzeliśmy grafikę przerażającej bestii. Może to być karta potworów lub jedna z kreatur Salamander.

nowe karty GWENT Open

Jako drugą zaprezentowano kartę przedstawiającą przewrócony dymion z wylewającą się z niego wodą lub innym płynem. Na ten moment ciężko coś więcej powiedzieć na temat tej karty.

nowe karty gwint

Zapowiedzi kart mogą wskazywać, że przygotowywany jest nowy dodatek do Gwinta lub zespół Gwinta planuje wprowadzić nowy tryb czy zapowiadany wcześniej tryb single player do gry. Na więcej informacji trzeba poczekać.

GWENT World Masters

Podczas transmisji turnieju GWENT Open zapowiedziano, że wieńczący trzeci sezon turniej GWENT World Masters odbędzie się 4 i 5 grudnia 2021 roku. Zarezerwujcie sobie czas wolny na te dni, bo w rywalizacji zmierzą się najlepsi gracze Gwinta w tym sezonie.

GWENT Open

GWENT Open jest drugim w kolejności, pod względem znaczenia turniejem Gwinta. Rozgrywany jest cztery razy w roku. Turniejami o mniejszej randze są kwalifikacje (GWENT Qualifiers), w których można wywalczyć miejsce w GWENT Open. Głównym turniejem jest odbywający się raz w sezonie GWENT World Masters. Biorą w nim udział zwycięzcy GWENT Open oraz gracze z największą liczbą Crown Points na koniec sezonu.

Zwycięzca turnieju GWENT Open automatycznie zdobywa kwalifikację do turnieju GWENT World Masters. Pozostali uczestnicy zdobywają Crown Points (CP) zgodnie z zajętym miejscem. Przydział punktów wygląda następująco:

 • 2 miejsce – 10 CP
 • 3 – 4 miejsce – 5 CP
 • 5 – 8 miejsce – 1 CP

Dodatkowo uczestnicy otrzymują nagrody pieniężne. Pula nagród GWENT Open wynosi minimum 10 tysięcy dolarów. Dodatkowo pula nagród może zostać zwiększona za sprawą zakupów przez graczy paczek w sklepie Gwinta, które wspierają e-sport. W zależności od etapu turnieju, gracz może zdobyć minimum:

 • ćwierćfinałowy mecz – 500 USD
 • półfinałowy mecz – 1000 USD
 • finałowy mecz – 1000 USD
 • dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje 500 USD, a zwycięzca całego turnieju 1000 USD.

Stawka z danego etapu jest dzielona na graczy w zależności od wygranych potyczek. Uczestnik zdobywa taką część stawki w jakim stosunku wygrał pojedynek. Jeśli rywalizacja zakończyła się wynikiem 3:0 jeden z graczy otrzymuje 500 USD, natomiast drugi 0 USD. Przy wyniku 3:2 jest to odpowiednio 300 USD i 200 USD.

Wygrał Wasz faworyt? Podzielcie się opiniami o turnieju w komentarzach. Z przyjemnością je przeczytamy.


Jesteś fanem Wiedźmina?

Jesteś fanem gier CD Projekt RED z uniwersum Wiedźmina i CyberPunk? Z pewnością zainteresują Cię konsole, na których możesz w nie zagrać i cieszyć się wciągającymi przygodami Geralta, V i innych bohaterów z tych uniwersów.

Poniżej możecie sprawdzić oferty konsol w atrakcyjnych cenach (na prawdę warto!):

Możecie również sprawdzić oferty innej gry z uniwersum Wiedźmina:

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x