Podsumowanie turnieju GWENT World Masters kończącego 3 sezon

Przed dwoma tygodniami zakończył się kończący trzeci sezon e-sportowy Gwinta turniej GWENT World Masters. Turniej rozgrywany był w sobotę i niedzielę 4 i 5 grudnia.

O tytuł zwycięzcy walczyło ośmiu zawodników – TailBot, BigKukuRUzina35, TLG_Pajabol, lord-triss, kams134, Akela114, TLG_Cyberz i theshaggynuts. Uczestnicy zostali rozlosowani w pary. I tak w pierwszych swoich meczach rywalizowali ze sobą: BigKukuRUzina35 i kams134, TailBot i Akela114, theshaggynuts i lord-triss oraz TLG_Cyberz i TLG_Pajabol. O szczegółach możecie przeczytać w naszej zapowiedzi GWENT World Masters.

Pojedynki były bardzo wyrównane, najlepsi gracze zaprezentowali swoje umiejętności w wyniku czego mogliśmy obserwować wspaniałe widowisko. W całym turnieju gracze wykorzystali wszystkie frakcje. Poniżej w artykule możecie je sprawdzić i samemu wypróbować w grze. CD Projekt RED przygotował wspaniałe widowisko jak na mistrzostwa przystało. Całość była zgrabnie poprowadzona i skomentowana przez prowadzących.

Ćwierćfinały GWENT World Masters

Stawka meczy ćwierćfinałowych wynosiła 850$. Każdy gracz za samo uczestnictwo również otrzymał 850$. Ostatecznie w pierwszym dniu rywalizacji, pojedynki zakończyły się następującymi wynikami:

  • BigKukuRUzina35 – kams134 [3 : 1]
  • TailBot – Akela114 [0 : 3]
  • theshaggynuts – lord-triss [0 : 3]
  • TLG_Cyberz – TLG_Pajabol [3 : 2]

Półfinały i finał GWENT World Masters

Do następnej rundy przeszli BigKukuRUzina35, Akela114, lord-triss i TLG_Cyberz. Zmierzyli się oni drugiego dnia w rywalizacji półfinałowej w parach: BigKukuRUzina35 i Akela114 oraz lord-triss i TLG_Cyberz. Wyniki tej rywalizacji były następujące:

  • BigKukuRUzina35 – Akela114 [3:1]
  • lord-triss – TLG_Cyberz [2:3]

W finale znaleźli się BigKukuRUzina35 i TLG_Cyberz. Ostatecznie po zaciętym pojedynku zwyciężył TLG_Cyberz wygrywając bezapelacyjnie we wszystkich trzech rozegranych w finale pojedynków. Tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w turnieju kończącym trzeci sezon Gwinta i wysoką nagrodę pieniężną równą 36 140$. Gratulujemy szczególnie zwycięzcy, ale także wszystkim pozostałym uczestnikom. Ostateczne miejsca poszczególnych graczy oraz zdobyte przez nich nagrody zostały przedstawione w tabeli poniżej:

REKLAMA

REKLAMA

GWENT World Masters nagrody

Wyniki wszystkich pojedynków i drabinka turniejowa aż do finału, została przedstawiona poniżej:

GWENT World Masters drabinka

Talie uczestników GWENT World Masters

Poniżej przedstawiamy talie, którymi grali poszczególni uczestnicy turnieju.

BigKukuRUzina35

GWENT World Masters talia BigKukuRUzina35

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

kams134

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

TailBot

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

Akela114

GWENT World Masters talia Akela114

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

theshaggynuts

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

lord-triss

GWENT World Masters talia lord-triss

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

TLG_Cyberz

GWENT World Masters talia TLG_Cyberz

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

REKLAMA

TLG_Pajabol

Talie można przeglądnąć również w Bibliotece Talii:

REKLAMA

GWENT World Masters

GWENT World Masters jest najważniejszym turniejem Gwinta. Rozgrywany jest raz w roku. Turniejami o mniejszej randze są kwalifikacje (GWENT Qualifiers) oraz turniej Open (GWENT Open), w których można wywalczyć odpowiednio miejsce w GWENT Open i GWENT World Masters.

W turnieju GWENT World Masters biorą udział zwycięzcy GWENT Open oraz gracze z największą liczbą Crown Points na koniec sezonu e-sportowego.

Zwycięzca turnieju GWENT World Masters otrzymuje tytuł mistrza świata Gwinta oraz główną wysoką nagrodę pieniężną. Pozostali uczestnicy również nagradzani są nagrodami finansowymi.

Pula nagród GWENT World Masters wynosi minimum 50 tysięcy dolarów. Dodatkowo pula nagród może zostać zwiększona za sprawą zakupów przez graczy paczek w sklepie Gwinta, które wspierają e-sport. W tej (3) edycji turnieju w zależności od etapu, stawki pojedynków wynosiły odpowiednio:

  • ćwierćfinałowy mecz – 4260 USD
  • półfinałowy mecz – 5680 USD
  • finałowy mecz – 14 200 USD
  • dodatkowo każdy uczestnik otrzymał 1775 USD, a zwycięzca całego turnieju dodatkowo 14 200 USD.

Stawka z danego etapu jest dzielona na graczy w zależności od wygranych potyczek. Uczestnik zdobywa taką część stawki w jakim stosunku wygrał pojedynek. Jeśli rywalizacja zakończyła się wynikiem 3:0, a zakładając, że stawka to 1000 USD, to jeden z graczy otrzymuje 1000 USD, natomiast drugi 0 USD. Przy wyniku 3:2 jest to odpowiednio 600 USD i 400 USD.

Wygrał Wasz faworyt? Jak oceniacie cały turniej? Podzielcie się opiniami o turnieju w komentarzach. Z przyjemnością je przeczytamy.


Jesteś fanem Wiedźmina?

Jeśli jesteś fanem uniwersum Wiedźmina na pewno zainteresują Cię słuchowiska czterech książek z serii Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego. Cztery nagrane do tej pory słuchowiska pozwolą Ci w pełni zanurzyć się w świat Wiedźmina i głębiej przeżywać historię Geralta z Rivii i jego towarzyszy znanych z kart Gwinta.

Poniżej możecie sprawdzić oferty słuchowisk w atrakcyjnych cenach (na prawdę warto!):

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x