Gwint Challenger – finał – informacje i transmisja

Już dzisiaj za niecałą godzinę rozpocznie się pierwszy finał oficjalnego turniej Gwinta – Gwint Challenger. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje dotyczące finału, zwiastun, wytłumaczenie zasad oraz oficjalne transmisje wydarzenia.

Kwalifikacje

Pierwszy etap turnieju, czyli kwalifikacje odbyły się 8. kwietnia, wzięło w nich udział 512 graczy podzielonych na dwie grupy. Najlepszych 16 graczy z każdej grupy, miało możliwość rywalizowania o miejsce w finale w drugim dniu kwalifikacji, który został przeprowadzony dzień później, czyli 9. kwietnia. Spośród wszystkich uczestników najlepsi okazali się: Vishra, Oikumena (grupa Temeria) oraz ProNEO, Fion56 (grupa Redania).

Finaliści będą rywalizować z czterema profesjonalnymi graczami: Trumpem (Jeffrey Shih), Lifecoachem (Adrian Koy), Noxiousem (Kacem Khilaji) oraz ppd (Peter Dager).

Gwint Challenger zawodnicy

Gwint Challenger

Nagrody

Pula nagród wynosi 100 tysięcy dolarów. Uczestnik, który zajmie pierwsze miejsce zarobi 60 tysięcy dolarów, drugie miejsce – 20 tysięcy dolarów, trzecie i czwarte – 10 tysięcy dolarów.

REKLAMA

REKLAMA

Gwint Challenger nagrody

Format turnieju

Każdy z uczestników finału przed rozpoczęciem rozgrywki wybiera 4 talie, różnych frakcji, talie nie mogą się powtarzać. Na początku każdego pojedynku każdy z graczy może potajemnie odrzucić jedną talię przeciwnika. Następnie uczestnicy wybierają po jednej talii do pierwszej gry. Zwycięska talia nie może być użyta w kolejnej rozgrywce, zakaz ten nie obowiązuje przegranych talii. Pojedynki rozgrywają się w systemie “best of five” (najlepszy z pięciu), co oznacza, że wygrywa osoba, która wygrała więcej razy podczas  maksymalnie pięciu meczy. Dlatego też zwycięzca musi wygrać wszystkimi trzema, nieodrzuconymi taliami. W finale weźmie udział ośmiu zawodników, gracze będą rywalizować ze sobą w systemie pojedynczej eliminacji, co oznacza, że przegrane starcie z przeciwnikiem jest równoznaczne z eliminacją, i tak aż do momentu wyłonienia zwycięzcy.

Gwint: Challenger drabinka

Polecamy się zapoznać z formatem turnieju na materiale wideo przygotowanym przez Gwinta:

Czas i miejsce

Finał Gwinta rozpocznie się 13 maja o godzinie 15:00. Miejscem pojedynków pierwszego oficjalnego turnieju będzie ESL Arena znajdująca się w Katowicach.

Zawodnicy są już w Polsce, twórcy Gwinta zamieścili na Facebooku, krótką relację z wczorajszej wizyty w siedzibie studia CD Projekt RED. Zapraszamy do obejrzenia:

Transmisja

Finał turnieju Gwinta będzie transmitowany na oficjalnym koncie GwintaPL na Facebooku oraz oficjalnym kanale Gwinta na YouTube. Poniżej możecie oglądać wyżej wymienione transmisje:

REKLAMA

Transmisja na Facebooku:

Transmisja z turnieju GWENT Challenger już trwa! Zobaczcie, jak Trump, Lifecoach, ppd i Noxious mierzą się z najlepszymi graczami ze społeczności gry.

Komentują: Paweł Burza (Community Specialist, CD PROJEKT RED) i Jakub Lothar Szygulski.

Opublikowany przez Gwint na 13 maja 2017

Transmisja na YouTube:

REKLAMA

Transmisja Twitch (ENG):

Wydarzenie komentować będą Paweł Burza (Community Specialist, CD PROJEKT RED) oraz Jakub “Lothar” Szygulski.

Gwint Challenger transmisja

Zwiastun

Gwint udostępnił również wideo zwiastujące finał turnieju Gwint Challenger. Film opisuje zasady obowiązujące w turnieju oraz przedstawia podstawowe informacje. Jeśli jeszcze tego nie widzieliście koniecznie zobaczcie.

https://www.youtube.com/watch?v=qjw_KAVk1EY

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x