Gwint: Wojna Krwi – Kampania fabularna Gwinta zapowiedziana

Na pewno czekacie na info o wspominanym już dawno trybie fabularnym do Gwinta. Twórcy zdradzili właśnie parę szczegółów na temat rozszerzenia fabularnego Gwint: Wojna Krwi. Szczególnie po bardzo ciepło przyjętym przez krytyków i graczy Wiedźminie 3: Dzikim Gonie i wysokim poziomie wątku fabularnego w grze warszawskiego studia, na pewno oczekiwania względem kampanii fabularnej w Gwincie są wysokie. CD Projekt RED postanowił podgrzać nieco atmosferę i zdradzić parę szczegółów.

Redzi całkiem niespodziewanie, bez wcześniejszych zapowiedzi, zdecydowali się przedstawić ogólną koncepcję rozszerzenia i jego tytuł. Aby jeszcze bardziej podkręcić zainteresowanie produkcją udostępnili krótki teaser zwiastuna trybu dla pojedynczego gracza Gwinta.

Na krótkim wideo, który jest tylko minimalistycznym wstępem do zaprezentowania nowego trybu, możemy między innymi zobaczyć królową Meve dobrze znaną każdemu fanowi uniwersum i książek wykreowanych przez Andrzeja Sapkowskiego. Z filmu dowiadujemy się, że główna fabuła skupi się właśnie na władczyni Lyrii i Rivii, która podejmuje oręż i wyrusza, by odzyskać coś co zostało jej odebrane.

Gwint: Wojna Krwi

Gwint: Wojny Krwi tryb fabularny efekt pododowy

Angielska nazwa rozszerzenia brzmi “Thronebreaker“, polska wersja nieco się różni i będzie to “Wojna Krwi“.

Gwint: Wojny Krwi Thronebreaker tryb fabularny

REKLAMA

REKLAMA

Poniżej logo w polskiej wersji językowej:

Gwint: Wojna Krwi tryb fabularny w Gwincie polskie logo

Tak Gwint zapowiada nadchodzącą historię na profilu, na Facebooku:

GWINT: Wojna Krwi nadchodzi!

Przygotuj się na nową przygodę ze świata Wiedźmina w Wojnie Krwi — kampanii fabularnej gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana.

GWINT: Wojna Krwi to mroczna, pełna zwrotów akcji opowieść o Meve — zaprawionej w boju władczyni dwóch Królestw Północy. Stojąc w obliczu wrogiej inwazji, Meve zmuszona jest wrócić na wojenną ścieżkę, by odzyskać to, co zostało jej odebrane.

Przemierzaj nowe, pełne poruszających przygód, zakątki wiedźmińskiego świata, zbieraj cenne zasoby służące do rozbudowywania armii i sprawdź się w bitwach fabularnych, które w nieoczekiwany sposób zmieniają reguły gry.

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana

Na stronie Gwinta możemy dowiedzieć się jeszcze nieco więcej. Według tego co zostało tam zamieszczone to my zdecydujemy o tym jak potoczy się historia Meve, królestwa i postaci, które spotka na swojej drodze. Zapowiadane są bitwy fabularne, które całkowicie zmienią sytuację w grze. Jednym z zadań graczy ma być także rozwijanie obozu rekrutowanie i rozwijanie jednostek, które stworzą zwycięską armię.

Wiemy już także, że na potrzeby tego rozszerzenia została stworzona specjalna mapa, po której będziemy mogli się poruszać, i wchodzić w interakcje z postaciami i przedmiotami. Całość będzie przedstawiona w rzucie izometrycznym. Na chwilę obecną nie wiemy jaką postacią będziemy kierować, ale całkiem prawdopodobne, że Meve. Na krótkim filmiku prezentującym przygodę, widać interfejs gry i prawdopodobnie aktualne zadanie, które brzmi “Cisza przed burzą – Idź do Hawkesburn“.

Gwint tryb fabularny mapa

Gwint tryb fabularny mapa

Ten dodatek to także nowe karty, z których będziemy mogli skorzystać podczas rozgrywki. Twórcy mówią o 20 nowych kartach, które wykorzystamy również w rozgrywce sieciowej. Na pokazowym fragmencie można zobaczyć na przykład jedną z nowych kart Lyrian Scytheman co całkiem poprawnie można przetłumaczyć jako Lyryjski Kosynier, który posiada umiejętność Rozkaz: wzmocnij siłę tej jednostki o 3. Przyglądając się widać także kilka innych postacie na kartach, a także nowych liderów i awatary, między innymi Meve i Gascone, o którym już wspominaliśmy kiedyś, przy okazji wpisu o nieujawnionych kartach. Oprócz tego widzimy także nowy efekt pogodowy, jeśli można to tak nazwać, ogień obejmujący jeden rząd.

Gwint tryb fabularny efekt pododowy

REKLAMA

Przy okazji CD Projekt zamieścił na stronie Gwinta, tematyczny obrazek przedstawiający Meve i jej armię, który idealnie może sprawdzić się jako tapeta na nasz pulpit. Pełny rozmiar.

REKLAMA

Gwint: Wojna Krwi tapeta

Poniżej przedstawiamy teaser trailera Gwinta: Wojna Krwi (w języku angielskim, dostępne są polskie napisy):

Teraz wystarczy tylko czekać, twórcy zapowiadają, że dodatek do Gwinta: Wojna Krwi będzie miał dodatek jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Jak Wam się podoba?

Jak Wam podoba się zapowiedziany dodatek i sam teaser trailera? Jak myślicie co będzie główną linią fabularną gry? Podzielcie się swoimi opiniami i przypuszczeniami w komentarzach.

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x