Karty premium – ostatnie chwile na stworzenie ich za skrawki

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią CD Projekt RED już jutro zniknie możliwość stworzenia w Gwincie kart premium za pomocą skrawków kart.

W połowie grudnia twórcy Gwinta poinformowali, że od 2 stycznia 2019 nie będzie już możliwości kupienia kart premium za skrawki. Pozostanie tylko możliwość stworzenia ich za pomocą meteorytowego pyłu. Wszystko wskazuje więc na to, że aby uzyskać teraz animowaną kartę trzeba będzie poświęcić zwykła kartę i transformować ją w premium. Nie wiadomo też czy będzie dodana opcja kupienia kart premium za pył czy też transmutacja pozostanie jedyną opcją na uzyskanie ich animowanych odpowiedników. CD Projekt RED tłumaczy te zmiany wyrównaniem szans w zdobyciu pełnej kolekcji kart pomiędzy starszymi i nowymi graczami oraz przywróceniem kartom premium ich wyjątkowego charakteru, zgodnie z pierwotnym zamysłem twórców. Zaznaczają oni jednak, że za niszczenie kart animowanych gracze otrzymają zwrot części pyłu.

Chcemy, aby zgodnie z naszym pierwotnym zamysłem, karty premium były czymś wyjątkowym i każdy miał równe szanse na zebranie pełnej kolekcji kart oraz elementów kosmetycznych. Z tego powodu postanowiliśmy całkowicie rozdzielić funkcje fragmentów kart i pyłu meteorytowego. Od teraz, do zdobywania elementów kosmetycznych, w tym kart premium, będzie służył wyłącznie pył meteorytowy. Niszcząc animowane karty nadal otrzymasz jednak pewną ilość pyłu meteorytowego.

CD PROJEKT RED

Jednocześnie twórcy zaznaczają, że zawsze starali się, być hojni i nigdy się to nie zmieni:

Podczas tworzenia ekonomii GWINTA przyświecały nam dwie zasady: uczciwość i przejrzystość. Dodatkowo, zawsze staraliśmy się być hojni, i to się nigdy nie zmieni.

CD PROJEKT RED

Oznacza to, że jeśli zapowiedzi Redów wejdą w życie zgodnie z zapowiedziami to dzisiaj jest ostatni dzień, w którym możemy uzyskać karty premium kupując je za skrawki. Choć ciągle nie podano godziny czy dokładniejszych informacji o tym wydarzeniu. Może zmiany są jeszcze dyskutowane?

Karty premium tylko za pył – opinie

Nie jest też tajemnicą, że zapowiedź tych zmian bardzo nie spodobała się graczom. Wskazują oni, że wprowadzone usprawnienia w znacznym stopniu spowodują, że to właśnie nowi gracze będą mieli problemy z uzbieraniem pełnej kolekcji kart animowanych. Niektórzy zauważają też, że meteorytowy pył bardzo trudno zdobyć ze zwykłej gry. Dlatego też aby uzbierać pełną kolekcję kart trzeba będzie wydać trochę realnych pieniędzy. Jakby nie patrzyć z pewnością jest to jakiś sposób zwiększenia przychodów z Gwinta.

Niezadowolonych można jedynie pocieszyć, że karty premium nie dają żadnej przewagi w grze, a są jedynie tylko upiększeniem naszej kolekcji. Z pewnością można zrozumieć taki ruch ze strony CD Projektu. Zmiany te na pewno spowodują, że karty premium staną się bardziej PREMIUM, a ich posiadacze będą mogli się poczuć bardziej wyjątkowo.

REKLAMA

REKLAMA

Kto jeszcze nie wymienił skrawków na karty premium, a chce to zrobić, to wszystko wskazuje na to, że dzisiaj jest praktycznie ostatnim dniem, w którym można to zrobić. Chyba, że ktoś ma duże zapasy pyłu.

Oprócz tego od jutro także ma zostać zniesiona pełna rekompensata za zniszczenie kart, które uległy zmianie po aktualizacji w niewielkim stopniu. Twórcy zaznaczają, że system ten dobrze sprawdzał się w becie, ale w finalnej wersji gry nie powinien już być potrzebny. Pełna refundacja będzie przysługiwała wyłącznie kartom, które przejdą “gruntowną” zmianę. Ciężko też powiedzieć w jaki sposób będzie określany stopień zmodyfikowania karty, na pewno gruntowną zmianą automatycznie nie jest zmienienie jej kosztu werbunku czy umiejętności.

A Wy jak oceniacie zmiany? Uważacie, że zmiana sposobu pozyskania kart premium to dobre posunięcie ze strony CD Projektu? Macie już całą kolekcję animowanych kart? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach poniżej.

Jesteś fanem Wiedźmina?

Jeśli jesteś fanem uniwersum Wiedźmina na pewno zainteresują Cię wiedźmińskie puzzle z najnowszej serii, widnieją na nich wizerunki postaci ze świata Wiedźmina. Mówiąc ściślej, na puzzlach możemy podziwiać grafiki identyczne jak te w Gwincie.

Poniżej możecie zobaczyć sprawdzić oferty puzzli z serii 1. w atrakcyjnych cenach (na prawdę warto!):

A niżej wiedźmińskie puzzle z serii 2. w atrakcyjnych cenach:

A jeśli nie wiedźmińskie puzzle to może zainteresują Cię inne gry i gadżety gracza w atrakcyjnych cenach:


REKLAMA

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

REKLAMA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x