Komiks “Wiedźmi lament” trafił do sprzedaży

Od kilku lat, regularnie co jakiś czas wydawane są komiksy w uniwersum Wiedźmina, w którym przedstawiane są kolejne przygody Geralta z Rivii. Te niepowiązane ze sobą historie, przywodzące na myśl wiedźmińskie opowiadania, doczekały się już sześciu części. Najnowsza z nich, o nazwie “Wiedźmi lament”, trafiła do czytelników w Polsce 26 stycznia 2022 roku.

Tym razem album jest dziełem współpracy dwóch twórców. Za scenariusz odpowiada Bartosz Sztybor, który już miał możliwość wykazać swoimi umiejętnościami pisarskimi w poprzednim tomie wiedźmińskich komiksów – “Zatarte wspomnienia“. Warstwa artystyczna komiksu “Wiedźmi lament” to z kolei dzieło Vanesy R. Del Rey, która po raz pierwszy ma możliwość zmierzenia się z uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Za wiedźmińskie komiksy odpowiada Dark Horse, które wydaje również wiedźmińskie figurki. Jeśli jesteście nimi zainteresowani i chcielibyście je zakupić możecie zapoznać się z ofertami figurki Geralt i Yennefer. W Polsce komiksy z Wiedźmina pojawiają się na rynku za sprawą wydawnictwa Egmont.

Komiks “Wiedźmi lament”

W nowym tomie wiedźmińskich komiksów Geralta dręczą wizje czarownicy, która za jego sprawą spłonęła na stosie. Czuje się winny jej śmierci. W międzyczasie podejmuje się zadania odnalezienia zaginionej córki pewnego bogacza. Tym samym zostaje wciągnięty w wir zawiłych intryg i wydarzeń. Opis komiksu pochodzący od wydawnictwa Egmont możecie przeczytać poniżej:

Płomienie strzelają w górę: to wiedźma płonie na stosie. Geralt rozgląda się za kolejnym zleceniem, jednak obraz egzekucji wciąż staje mu przed oczami niczym złowieszcza przestroga. Kiedy zostaje porwana córka miejscowego bogacza, wiedźmin szybko przekonuje się, że wcale nie chodzi o misję ratunkową. Coś go dręczy, coś w głębi duszy, coś, przed czym nie ma ucieczki… 

Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor („Wiedźmin: Zatarte wspomnienia”), a rysunki stworzyła Vanesa R. Del Rey („Briggs Land”). Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach #1–4 serii „The Witcher: Witch’s Lament”.

Wydawnictwo Egmont

Tak prezentuje się okładka komiksu “Wiedźmi lament“:

Komiks ma 112 stron i wydano go w ładnej, twardej oprawie. Stylistyką przypomina poprzednie komiksy.

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli chcecie kupić komiks Wiedźmi lament możecie to zrobić i znaleźć najniższą cenę klikając w link poniżej:

Pozostałe komiksy z serii Wiedźmin, a więc “Dom ze szkła”, “Dzieci lisicy”, “Klątwa kruków”, “Córka płomienia” oraz “Zatarte wspomnienia” od Dark Horse w polskiej wersji językowej możecie zakupić klikając w poniższe linki i wybierając odpowiednią ofertę:

Komiksy odpowiadają niezależne od siebie historie.

Macie już egzemplarz komiksu “Wiedźmi lament“? Jeśli tak to podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach. Co o nim sądzicie?

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x