Zmiany w Meteorytowym Pyle – koszt kart premium – analiza

Nadchodzą zmiany w Gwincie. Tym razem reorganizacji dostąpi Meteorytowy Pył. Jak wszyscy dobrze wiedzą Meteorytowy Pył w Gwincie służy do tworzenia animowanych kart premium. Można było kupić za niego elementy dekoracyjne, lecz nie zdarzało się to często. Wiemy, że twórcy Gwinta chcą zachować tą możliwość i w przyszłości wypuszczać ozdoby za Pył Meteorytowy. Zmiany nastąpią w jego wyjątkowości i cen transmutacji kart.

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno ograniczono możliwość zdobywania Meteorytowego Pyłu lecz jak sami twórcy Gwinta przyznają to rozwiązanie się nie sprawdziło. Jak możemy się dowiedzieć główny problem tkwił w różnicach pomiędzy kosztem wytworzenia legendarnych kart premium, a pozostałymi, w wyniku czego gracze woleli wytwarzać tylko animowane wersje kart legendarnych, oszczędzając pył na bardziej pospolitych kartach. Powodowało to, że faktyczna wartość legendarnych kart premium, które można otrzymać również z beczek, była zaniżona i często można było je spotkać w grze. Teraz ma być inaczej. Trudniej będzie wytworzyć legendarne karty premium, ale za to tańsze będzie wytworzenie kart niższej rangi.

Koszt kart premium – Meteorytowy Pył – zmiany

Nowy koszt kart w Meteorytowym Pyle będzie zgodny z ich kosztem w skrawkach kart. Nowy koszt wytworzenia kart premium, czyli transmutacji, za Meteorowy Pył będzie przedstawiał się następująco:

 • Karty zwykłe – 30 Meteorytowego Pyłu;
 • Karty rzadkie – 80 Meteorytowego Pyłu;
 • Karty epickie – 200 Meteorytowego Pyłu;
 • Karty legendarne – 800 Meteorytowego Pyłu;

Natomiast za zniszczenie kart premium otrzymają następujące ilości Pyłu Meteorytowego:

 • Karty zwykłe – 10 Meteorytowego Pyłu;
 • Karty rzadkie – 20 Meteorytowego Pyłu;
 • Karty epickie – 50 Meteorytowego Pyłu;
 • Karty legendarne – 200 Meteorytowego Pyłu;
meteorytowy pył nowy koszt kart premium

Obecny koszt kart premium

Aktualny koszt wytworzenia poszczególnych kart jest następujący:

meteorytowy pył nowy koszt kart premium

A więc koszt transmutacji kart aktualnie to:

REKLAMA

REKLAMA

 • Karty zwykłe – 100 Meteorytowego Pyłu;
 • Karty rzadkie – 200 Meteorytowego Pyłu;
 • Karty epickie – 300 Meteorytowego Pyłu;
 • Karty legendarne – 400 Meteorytowego Pyłu;

Za zniszczenie kart premium aktualnie otrzymujemy:

 • Karty zwykłe – 20 Meteorytowego Pyłu;
 • Karty rzadkie – 50 Meteorytowego Pyłu;
 • Karty epickie – 80 Meteorytowego Pyłu;
 • Karty legendarne – 120 Meteorytowego Pyłu;

Jak można zauważyć po zmianach dużo mniej Pyłu Meteorytowego wydamy na wszystkie animowane karty oprócz legendarnych, których koszt w Pyle Meteorytowym wzrośnie dwukrotnie. Z tego względu koszt zwrotu pyłu z tych kart po zniszczeniu będzie inny. W kartach legendarnych nieco wzrośnie, a w kartach bardziej pospolitych zmaleje. Procentowy zwrot w stosunku do ceny zakupu we wszystkich przypadkach oscyluje wokół tych samych wartości. Procentowo zwrot Pyłu z kart zwykłych po zmianach będzie największy (ok. 33%), w pozostałych kartach zwracane będzie po 25% Meteorytowego Pyłu przy zniszczeniu kart premium. Aktualnie największy zwrot jest z kart legendarnych (30%), a najmniejszy z kart zwykłych (20%).

Pakiety Meteorytowego Pyłu

W związku ze zmianami w koszcie kart, korekta ma również nastąpić w pakietach Meteorytowego Pyłu, który można kupić w sklepie za realną gotówkę. Jak zapowiadają twórcy chcą, by Pył był bardziej powszechny, dlatego zwiększona zostanie jego ilość w tych pakietach. Najtańszy pakiet ma zawierać 45% Pyłu większy, a droższe nawet 80% więcej.

meteorytowy pył nowy koszt kart premium

Jeśli zawartość pakietów będzie taka sama jak na powyższym obrazku to oznacza, że największa zmiana nastąpi w najdroższym pakiecie. Ale warto spojrzeć na to z drugiej strony. Mianowicie ile za te pakiety można zakupić legendarnych kart premium i zwykłych.

Aktualnie za najtańszy pakiet, który zawiera 400 sztuk meteorytowego pyłu wytworzyć można jedną legendarną kartę premium, za drugi pakiet – dwie, za trzeci – 4, za czwarty – 8, za piąty – 12, a za najdroższy – 18. Po zmianach będzie wyglądać to nieco inaczej. Legendarnych kart premium więcej wytworzyć będzie można tylko za najdroższy pakiet. Za najtańszy nie uda się wytworzyć ani jednej karty premium, za drugi pakiet – jedną, za trzeci – 2 i zostanie nam 400 sztuk pyłu, za czwarty – 5 i zostanie 500 sztuk pyłu, za piąty – 10, a za najdroższy aż 20 i zostanie jeszcze 500 sztuk Meteorytowego Pyłu. Ale warto zaznaczyć, że Pył który nam zostanie w niektórych przypadkach można wykorzystać na karty innego typu, które będą tańsze.

Teraz za najtańszy pakiet kart zwykłych można transmutować tylko 4, za drugi pakiet – 8, za trzeci – 16, za czwarty – 32, za piąty – 48, a za najdroższy 72. Natomiast po zmianach będzie to odpowiednio: 16, 30, 66, 150, 266 i aż 550 zwykłych kart premium. Pozwoli to szczególnie nowym graczom szybko uzbierać kolekcję premium tych bardziej podstawowych kart.

Zmiany w Meteorytowym Pyle – analiza – co robić?

Rodzi się pytanie, co teraz robić w tej sytuacji? Wydawać Meteorytowy Pył teraz, czekać na zmiany, niszczyć karty zwykłe i kompletować kolekcję kart legendarnych premium? Tak naprawdę nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Zapewne wszyscy woleliby w swojej kolekcji mieć przede wszystkim legendarne karty premium. W takim przypadku najbardziej opłacalną opcją wydaje się zniszczenie kart premium zwykłych i rzadkich, a następnie zakupienie, jeszcze przed wprowadzeniem zmian, kart legendarnych. Tak robiąc za tą samą ilość sztuk Meteorytowego Pyłu przed zmianami można zakupić 2 legendarne karty premium, a po zmianach tylko 1. Natomiast zniszczenie kart zwykłych i rzadkich po aktualnym kursie jest korzystne, za zwykłe otrzymamy 20 sztuk pyłu, a za rzadkie 50. Po zmianach te karty będzie łatwiej zdobyć. Za 10 zniszczonych teraz kart zwykłych premium będzie można stworzyć 1 kartę epicką premium po zmianach. Aby teraz transmutować epicką kartę premium należy zniszczyć 15 kart zwykłych premium. Po zmianach łatwiej będzie uzyskać karty zwykłe i rzadkie, więc poświęcenie ich w tym momencie na karty legendarne jest opłacalne. Po zmianach legendarne będą rzeczywiście drogie, dlatego warto zaopatrzyć się w nie teraz, by po zmianach nie przepłacać. Zwykłe i rzadkie będą tańsze więc ich zdobycie również łatwiejsze.

Zwrot pyłu ze zniszczenia kart zwykłych i rzadkich, a nawet epickich po zmianach będzie mniejszy, więc jeśli macie je na stanie zalecamy przemielenie ich na pył, szczególnie zwykłych i rzadkich. Oczywiście tylko w przypadku gdy zamierzacie pozyskany w ten sposób pył przeznaczyć na transmutację kart legendarnych. Teraz zniszczone 20 kart zwykłych pozwala nam na transmutację w tym momencie jednej karty legendarnej, natomiast niszcząc i kupując tą kartę po zmianach należałoby ich zniszczyć aż 80. Natomiast jeśli macie już wszystkie karty legendarne albo z jakiś względów nie chcecie ich transmutować, a macie zapasy meteorytowego pyłu i pragniecie poszerzyć kolekcję epickich, rzadkich lub zwykłych kart to zalecamy na tą chwilę wstrzymać się z transmutacją do czasu wprowadzenia zmian.

Zmiany w koszcie kart premium – data wprowadzenia

Zmiany w koszcie produkcji i transmutacji kart wejdą do Gwinta 15 kwietnia 2020 roku w samo południe. Do tego momentu gracze mają czas aby zastanowić się i podjąć decyzję czy wykorzystać zgromadzony Meteorytowy Pył, a może nawet zniszczyć określone karty czy zaczekać na wejście w życie zmian.

REKLAMA

Według nas te zmiany można uznać jak najbardziej za pozytywne. Legendarne karty premium będą dużo bardziej wyjątkowe, natomiast zwykłe staną się bardziej dostępne i gracze mniej aktywni będą mogli się nimi również nacieszyć.

REKLAMA

A Wy co sądzicie o tych zmianach? Myślicie, że to pozytywnie wpłynie na Meteorytowy Pył i wyjątkowość legendarnych kart premium? Czy to dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że niedawno przybyło wiele nowych graczy z Androida? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach poniżej.


Jesteś fanem Wiedźmina?

Jeśli jesteś fanem uniwersum Wiedźmina na pewno zainteresują Cię wiedźmińskie puzzle z najnowszej serii, widnieją na nich wizerunki postaci ze świata Wiedźmina. Mówiąc ściślej, na puzzlach możemy podziwiać grafiki identyczne jak te w Gwincie.

Poniżej możecie sprawdzić oferty puzzli z serii 1. w atrakcyjnych cenach (na prawdę warto!):

A niżej wiedźmińskie puzzle z serii 2. w atrakcyjnych cenach:

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x