Krwawa Klątwa – kolejna porcja nowych kart

Krwawa Klątwa – pierwszy dodatek do Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej debiutuje już niedługo, bo 28 marca. Do tego czasu z pewnością poznamy większość jak nie wszystkie nowe karty, które pojawią się w Gwincie wraz z tym rozszerzeniem.

Nieco więcej o Krwawej Klątwie możecie przeczytać w jednym z naszych ostatnich artykułów. Ostatnio informowaliśmy o nowych kartach, które poznaliśmy, możecie je zobaczyć w tym artykule oraz tym wpisie.

Nowe karty w dużej mierze korzystają z nowych słów kluczowych, o których możecie przeczytać w tym artykule. Wśród nowych kart można znaleźć dużą ilość, które wykorzystują słowo kluczowe Śmiertelny Cios czy Krwawienie. Wygląda więc na to, że nowe karty dadzą graczom możliwość grania z nową strategią i taktyką. Wśród nowych kart znajdą się i takie, które pozwolą na wzmocnienie aktualnie istniejących archetypów i schematów.

Co jakiś czas poznajemy nowe karty z dodatku Krwawa Klątwa. Ostatnio mogliście podziwiać kilka z nich. Dziś zaprezentujemy poniżej kilka nowych kart wraz z ich umiejętnościami, które pojawiły się na oficjalnej stronie Gwinta, w specjalnie przeznaczonej do tego podstronie.

Krwawa Klątwa – nowe karty

Wiosenne przesilenie

Oczyść wszystkie jednostki w rzędzie.

wiosenne przesilenie krwawa klątwa gwint

Bruxa

Rozmieszczenie: Zadaj wybranej jednostce wroga 2 pkt obrażeń.
Śmiertelny cios: Zyskaj pokrzepienie.

REKLAMA

REKLAMA

bruxa krwawa klątwa gwint

Driada piastunka

Na koniec każdej sojuszniczej tury przenieś tę kartę na prawy skraj tego rzędu i wzmocnij sojuszniczą jednostkę po lewej o 1.

driada piastunka krwawa klątwa gwint

Ostrze Hen Gaidth

Rozmieszczenie: Zadaj wybranej jednostce wroga 2 pkt obrażeń. Śmiertelny cios: Stwórz i zagraj egzemplarz zniszczonej jednostki.

ostrze hen gaidth krwawa klątwa gwint

Łaknienie

Daj wybranej jednostce wroga krwawienie na 6 tur.

łaknienie krwawa klątwa

Gael

Rozmieszczenie: Zadaj wybranej jednostce wroga 1 pkt obrażeń. Śmiertelny cios: Wzmocnij tę jednostkę o bazową siłę zniszczonego wroga.

gael krwawa klątwa gwint

Rozjuszony szarlej

Rozmieszczenie, bliskie starcie: Zadaj nilfgaardzkiej jednostce wroga 7 pkt obrażeń. Rozmieszczenie, daleki zasięg: Wzmocnij tę jednostkę o 2 za każdą kontrolowaną przez ciebie jednostkę z frakcji przeciwnika, która nie pochodzi z Nilfgaardu.

rozjuszony szarlej krwawa klątwa gwint

Upadła flaminika

Rozmieszczenie: Zniszcz sojuszniczą Bestię po prawej, a następnie wzmocnij tę jednostkę o siłę zniszczonej Bestii i daj jednostce wroga krwawienie na liczbę tur równą sile zniszczonej Bestii.

upadła flaminika krwawa klątwa gwint

Palmerin de Launfal

Rozmieszczenie: Zadaj wybranej jednostce wroga 2 pkt obrażeń. Śmiertelny cios: Daj sąsiadującym sojuszniczym jednostkom tarcze. Jeśli w twojej ręce jest Milton, aktywuj śmiertelny cios przy rozmieszczeniu.

palmerin de launfal krwawa klątwa gwint

Jak możecie zauważyć powyżej graficznie karty prezentują się wręcz cudownie, wszystkie, a w szczególności Driada Piastunka czy Łaknienie. Tak więc o graficzną stronę nowych kart nie ma co się martwić, ale to już standard Gwinta. Co o umiejętności to jak sami możecie zauważyć jest po raz kolejny kilka kart wspierających umiejętność Śmiertelnego Ciosu, jest Krwawienie, karta oczyszczająca, która na pewno będzie potrzebna przy nowych statusach. Większość nowych jednostek jest też nastawiona na zadawanie obrażeń. W takim wypadku dużej wagi może nabrać tarcza, która ma chronić przed pierwszym atakiem. Upadła flaminika również wydaje się bardzo silną kartą, dzięki której będzie można zadać przeciwnikowi krwawienie nawet na dużą liczbę tur. Wszystkie karty wyglądają na dobrze przemyślane i są nastawione na jak największą współpracę między sobą.

Patrząc na dotychczas udostępnione karty można raczej z całą stanowczością stwierdzić, że Krwawa Klątwa wniesie do Gwinta powiew świeżości. Większa liczba kart i umiejętności sprawi, że gra stanie się bardziej wymagająca, ale jednocześnie da graczom możliwość eksperymentowania z różnymi strategiami rozegrania pojedynków i budowania talii. Wprawdzie współpraca poszczególnych kart wyjdzie zapewne dopiero po premierze to raczej można być o to spokojnym. To nawet jeszcze nie połowa nowych kart. Nie pozostaje nic innego jak czekać na pozostałe.

REKLAMA

A Wam jak podobają się nowe karty? Czekacie na dodatek Krwawa Klątwa? Która z powyższych kart według Was jest najładniejsza? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

REKLAMA


Jesteś fanem Wiedźmina?

Jeśli jesteś fanem uniwersum Wiedźmina na pewno zainteresują Cię wiedźmińskie puzzle z najnowszej serii, widnieją na nich wizerunki postaci ze świata Wiedźmina.

Mówiąc ściślej, na puzzlach możemy podziwiać grafiki identyczne jak te w Gwincie.

Poniżej możecie sprawdzić oferty puzzli z serii 1. w atrakcyjnych cenach (na prawdę warto!):

A niżej wiedźmińskie puzzle z serii 2. w atrakcyjnych cenach:

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x