Gwint: Mag Renegat – premiera pierwszego dodatku single player

Właśnie dzisiaj gracze Gwinta doczekali się wersji gry dla pojedynczego gracza. Płatny dodatek single player o nazwie “Mag Renegat” zadebiutował dzisiaj, 7 lipca 2022 roku na PC, Androidzie oraz iOS. Do tej pory rozszerzenie było znane wśród graczy Gwinta jako Projekt Złoty Nekker, o którym pisaliśmy niedawno w naszym artykule, który polecamy Wam przeczytać.

Jak już wspomnieliśmy Mag Renegat to dodatek, który pozwoli na zabawę w karciance o zasadach zbliżonych do Gwinta i na nim bazującej. Jest to pierwszy dodatek single player do Gwinta. Tym co odróżnia tę wersję od multiplayerowej wersji Gwinta jest również możliwość grania w trybie offline.

Jak możemy przeczytać GWINT: Mag Renegat czerpie pełnymi garściami z gier typu rougelike i łączy to z budowaniem talii oraz mechanikami gry karcianej Gwint. Poniżej zebraliśmy podstawowe informacje na temat dodatku, więcej informacji możecie znaleźć na oficjalnej stronie Gwinta.

Gwint: Mag Renegat

Gwint: Mag Renegat – fabuła

Grając w dodatek Mag Renegat poznajemy historię maga Alzura i jego towarzyszki Lylianny, którzy wyruszyli w drogę aby móc zrealizować swoje marzenie. Czarodziej i jego asystentka na 100 lat przed narodzinami Geralta i innych wiedźminów postanowili stworzyć istotę, silną i pozbawioną strachu, która mogłaby rozprawić się z panoszącymi się po Kontynencie okrutnymi i krwiożerczymi potworami. W tym celu potrzebują mutagenu, który zdobędą pokonując Lodowego Smoka na końcu swojej podróży. W jej czasie napotkają na wielu przeciwników, wydarzenia i skarby, które pomogą im przygodzie.

Gwint: Mag Renegat mapa

Tak o historii możemy przeczytać na stronie Gwinta:

Na sto lat przed tym, jak Geralt i inni wiedźmini pojawili się na Kontynencie, Koniunkcja Sfer sprowadziła na niego niezliczone rzesze potworów. Ludzkość desperacko potrzebowała sposobu na walkę z hordą bestii, by przetrwać. Wyrusz śladami młodego, ambitnego maga Alzura i jego towarzyszki Lily, którzy podejmują się niebezpiecznego zadania stworzenia żywej broni, która raz na zawsze wyeliminuje zagrożenie ze strony potworów.

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana

Mag Renegat – rozgrywka

Rozgrywka w Gwint: Mag Renegat różni się w dosyć dużym stopniu od tej znanej z Gwinta online. Przede wszystkim wszystkie karciane bitwy rozstrzygają się tylko w jednej rundzie. Dodatkowo co turę gracz i przeciwnik dociągają jedną kartę z talii. Ogólny układ pola gry jest identyczny jak w Gwincie multiplayer, więc stali gracze Gwinta nie powinni mieć problemu.

REKLAMA

REKLAMA

Wprowadzono nową funkcjonalność jaką są zaklęcia, które może rzucać lider gracza, czyli w tym wypadku Alzur. Każde rzucenie zaklęcia wiąże się jednak z koniecznością wydania energii, która nie jest nieograniczona i należy ją uzupełniać.

Nagrody

Do dyspozycji graczy oddana została mapa, na której to oni decydują, którą ścieżką podążą. Na trasie można natrafić na pojedynki z różnymi bossami i potworami, skarby, wydarzenia oraz miejsca mocy, w których można zyskać pewne korzyści. Wybór jednej ścieżki powoduje, że pozostałe są już niedostępne. W ten sposób całą historię możemy w pełni poznać przechodząc dodatek Mag Renegat kilkakrotnie.

Po każdym pojedynku gracze mogą otrzymać nagrodę w postaci ulepszenia posiadanej karcianej jednostki lub kartę dodającą bonus do kart.

Skarby

Miejsca mocy

Na trasie podróży Alzura i jego towarzyszki Lylianny gracze natrafią na miejsca mocy, które dobrze znamy z Wiedźmina 3. W rozszerzeniu Mag Renegat dzięki nim możemy zdobyć konkretne bonusy w zależności od koloru miejsca mocy i tak:

 • Czerwone – pozwala usunąć kartę z talii lub zyskać 20 punktów energii
 • Żółte – umożliwia transformować kartę lub zyskać 20 punktów energii
 • Zielone – daje do wyboru wzmocnienie jednostki o 3 lub zyskanie 20 punktów energii
 • Niebieskie – to skopiowanie karty w talii lub zyskanie 20 punktów energii.
Gwint: Mag Renegat miejsca mocy

Gwint: Mag Renegat – zwiastun premierowy

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun premierowy dodatku:

Mag Renegat – pakiety i cena

Rozszerzenie Mag Renegat można zakupić w dwóch pakietach, które różnią się ceną oraz zawartością, są to:

 • Edycja Podstawowa
 • Edycja Deluxe

W edycji podstawowej otrzymujemy tylko dostęp do samej gry, pełnej wersji gry, w której poznamy całą historię. Jej cena to 35,99 zł na GOG i Steam oraz 47,99 zł w przypadku wersji mobilnych.

W skład edycji deluxe oprócz podstawowej wersji gry gracze otrzymają:

 • Oficjalną ścieżkę dźwiękową
 • 3 alternatywne wyglądy Alzura

Oprócz tego bonusowo dostaną także przedmioty do wykorzystania w multiplayerowym Gwincie takie jak:

REKLAMA

 • planszę “Jamurlak”
 • 4 rewersy Mag Renegat
 • Tytuł „Pierwszy wiedźmin”
 • 5 Potężnych Beczek Premium

Koszt wersji deluxe to 71,99 zł na GOG i Steam.

REKLAMA

Grę można, w wersji podstawowej, zakupić pod tymi linkami na GOG i Steam oraz w sklepach urządzeń mobilnych.

Jak Wam się podoba nowy, płatny dodatek do Gwinta dla pojedynczego gracza “Mag Renegat”? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach. Sprawdźcie również naszą bazę talii kart do Gwinta.


Jesteś fanem Wiedźmina?

Jesteś fanem gier CD Projekt RED z uniwersum Wiedźmina i CyberPunk? Z pewnością zainteresują Cię konsole, na których możesz w nie zagrać i cieszyć się wciągającymi przygodami Geralta, V i innych bohaterów z tych uniwersów.

Poniżej możecie sprawdzić oferty konsol w atrakcyjnych cenach (na prawdę warto!):

Możecie również sprawdzić oferty innej gry z uniwersum Wiedźmina:

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x