Nowa aktualizacja i start piątego sezonu rankingowego przełożony

Aktualny, czwarty sezon rankingowy zakończył się wczoraj, 7 lutego. Od tego czasu pojedynki w tym formacie rozgrywek Gwinta nie są możliwe. Zgodnie z zapowiedziami twórców, nagrody za właśnie zakończony sezon miały zostać przyznane dzisiaj, a wraz z nimi do gry miała zostać wprowadzona najnowsza aktualizacja, poprawiająca przede wszystkim balans niektórych kart. Poprawki w kartach można było niedawno przetestować na Publicznym Serwerze Gwinta. Okazuje się jednak, że nie wszystko poszło z planem i gracze na patch będą musieli poczekać jeden dzień.

Jak się dzisiaj okazało, aktualizacja zostanie wprowadzona dopiero jutro, czyli w piątek 9 lutego. CD Projekt podzielił się tą informację ze społecznością za pośrednictwem mediów społecznościowych. Twórcy jako powód tego opóźnienia podają problemy techniczne, jednocześnie przepraszają za wszelkie niedogodności.

Wygląda na to, że przy pracy nad aktualizacją w ostatniej chwili pojawił się jakiś błąd, który w poważnym stopniu wpływał na rozgrywkę, dlatego osoby odpowiedzialne za Gwinta zdecydowały, by dać sobie czas na znalezienie źródła problemu i wyeliminowanie go.

Jak widać twórcy nie chcą ponownie wprowadzić z aktualizacją rzucających się w oczy błędów i niedoskonałości, jak to miało miejsce podczas świątecznej aktualizacji, za co zebrali sporą krytykę od graczy. Teraz jak widać wolą przesunąć datę wprowadzenia patcha, niż ponownie nadszarpnąć swoją reputację.

Według nas to bardzo dobre posunięcie, oczywiście wszyscy chcieliby jak najszybciej mieć możliwość grania na rankedach i otrzymać swoje nagrody, lecz dzień dłuższego czekania jest chyba wart bardziej dopracowanej gry, niż granie na wersji, która ciągle powodowałaby u graczy złość i irytację. Należy także pamiętać, że Gwint ciągle jest w fazie Beta, co oznacza, że należy obdarzyć go większym zrozumieniem w przypadku natknięcia się na błędy, w końcu między innymi po to jest faza beta, by wszystkie błędy wykryć i usunąć tak, by w finalnej wersji było ich niezauważalnie mało.

Pro Ladder

Jednocześnie ciągle osoby, które mają dostęp do Pro Laddera mogą prowadzić w nim pojedynki. Od niedawna sezon Pro Ladder trwa 2 miesiące, a rankingowy został skrócony do jednego.

REKLAMA

REKLAMA

A Wy czekacie na start kolejnego sezonu? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x