Relacja na żywo tłumacząca mechanikę pozycjonowania kart

Czekacie na jakieś nowości dotyczące Gwinta? Jeśli tak, to już niedługo będziecie zadowoleni. Niedługo do gry zostanie wprowadzona mechanika, która może całkowicie odmienić grę i sprawi, że strategia będzie miała jeszcze większe znaczenie w grze. CD Projekt zapowiedział wprowadzenie mechaniki pozycjonowania.

O tej mechanice mogliśmy dowiedzieć się już nieco za sprawą youtubera KingBlackToof, który dostał możliwość i zaprezentował jak działa system w praktyce. Jego filmik zamieszczamy na samym dole tego wpisu, więc jeśli chcecie zobaczyć nieco przedpremierowo to rzućcie okiem na poniższe wideo.

Możemy się dzięki niemu dowiedzieć, że od tej aktualizacji ważne będzie, w którym miejscu na stole położymy daną kartę. Tak więc jednocześnie gra umożliwi nam wybór miejsca, w którym ulokujemy naszą jednostkę. Pozycja będzie miała od teraz bardzo duże znaczenie. Dotychczas karty, które zagrywaliśmy, ustawiały się za kolejnością ich zagrania. Już niedługo to my będziemy decydować, w którym miejscu zostanie zagrana i pociągnie to za sobą odpowiednie dla danej karty konsekwencje oraz będzie miała ona inny wpływ na pozostałe karty na stole.

Jako przykład wyjaśniający działanie pozycjonowania możemy przedstawić nowe działanie karty Rozdarcie. W nowej aktualizacji rozdarcie będzie odejmować po 3 punkty siły kartom znajdującym się najbliżej po obu stronach Rozdarcia, 2 punkty dwóm dalszym, i po jednym dwóm kolejnym, czyli będzie to działało na zasadzie fali. Jeśli umieścimy Rozdarcie na zewnętrznej stronie kart w rzędzie, punkty zostaną odjęte tylko trzem kartom, również na zasadzie fali, czyli pierwsza karta będzie miała odjęte 3 punkty, druga – 2, trzecia – 1. Dlatego też najlepiej kartę Rozdarcia umieszczać pomiędzy kilkoma kartami, wtedy przyniesie nam to największe korzyści. Rozdarcie to tylko przykład, nowa mechanika będzie miała zastosowanie w innych kartach jak na przykład Geralt: Aard. Tak więc pozostaje tylko czekać.

CD Projekt zapowiada relację na żywo, która omówi nadchodzące zmiany i zaprezentuje jak działa to w praktyce. Dowiemy się wtedy też z pewnością, które karty będą korzystały z nowego systemu. Śledźcie profil Gwinta na Facebooku. Stream odbędzie się 15 marca o godzinie 19:00.

Poniżej obiecane wideo:

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli podoba Ci się artykuł został szybki komentarz lub reakcję poniżej.

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x