Rok 2022 w Gwincie – podróże, turnieje i nowe karty

Witamy wszystkich graczy Gwinta w nowym 2022 roku! Ubiegły rok przebiegł pod znakiem nowych Podróży w Gwincie, dodatków i nowych kart. Nowy rok zapowiada się bardziej jako powtórka wszystkiego tego co już było w Gwincie, ale ciągle znajdzie się coś nowego. Jakiś czas temu przedstawiona została roadmapa na rok 2022 w Gwincie. W artykule poniżej przedstawiamy ja będzie wyglądał ten rok.

W minionym roku gracze Gwinta mieli możliwość uczestniczenia w 5 Podróżach. Były to Podróże:

Do gry trafiły 3 dodatki wprowadzające nowe karty z zestawu Cena Władzy:

2022 rok będzie wyglądał podobnie, poniżej sprawdźcie co nas czeka.

Rok 2022 w Gwincie – Nowe Karty

W roku 2022 roku twórcy zapowiadają kontynuowanie ubiegłorocznej metody wprowadzania nowych kart. Karty mają być wprowadzane w mniejszej ilości za jednym razem. Dodatkowo razem z nowymi kartami dokonywane będą zmiany w balansie kart, które już są w Gwincie.

Wyznaczono miesiące, w których mają pojawić się aktualizacje z nowymi kartami, nastąpi to w:

REKLAMA

REKLAMA

 • kwietniu
 • lipcu
 • październiku
 • grudniu

Nie wiadomo, czy będą pojawiać się wraz z nowymi tematycznymi dodatkami, czy tylko z aktualizacjami. Całkiem możliwe, że w ten drugi sposób, tak jak to miało podczas ostatniej aktualizacji 9.6 wprowadzającej 12 nowych kart.

Rok 2022 w Gwincie – Podróże

Podróże są jednym z elementów najsilniej trzymającym graczy w Gwincie, zachęcają do regularnego grania i zdobywania połówek koron i odbierania nagród. Dodatkowo rozszerzają one uniwersum Wiedźmina i dają możliwość zapoznania się z interesującymi historiami bohaterów. Zdecydowanie jest to coś co powinno być w Gwincie kontynuowane.

Jeśli oczekujecie w Nowym Roku kolejnych Podróży z pewnością będziecie mocno zawiedzeni. Twórcy zapowiedzieli, że w 2022 roku otrzymamy tylko jedną nową Podróż. Na ten moment nie wiadomo czyją historię opowie, ale przekonamy się już o tym niedługo, bo po zakończeniu Podróży Regisa.

Dobrą wiadomością, szczególnie dla nowych graczy Gwinta jest to, że do gry powrócą znane i lubiane Podróże z poprzednich lat. To dobra okazja do nadrobienia zaległości i ukończenia wszystkich Podróży zarówno na poziomie standardowym i premium. Weterani Gwinta będą mogli czuć się zawiedzeni, bo tak naprawdę nie wiadomo czy dla graczy, którzy mają już ukończone te Podróże zostaną przygotowane nowe zadania i nagrody. Najprawdopodobniej nie, ale dowiemy się o tym z pewnością w odpowiednim czasie. Gracze z dużym stażem zapewne w nowym roku będą mogli się cieszyć się tylko nowymi kartami. Ciągle mamy nadzieję, że weterani również będą mogli się cieszyć nowościami, w których mogliby rywalizować. Jeśli nie nastąpi to w 2022 roku to mamy nadzieję, że w kolejnym 2023 otrzymamy nowe Podróże i więcej nowości, albo nawet rozbudowanie tego elementu. Wszak podróże i pokonywanie kolejnych poziomów najlepiej zachęcają do codziennej gry.

Tak więc w 2022 roku, teraz w styczniu kończy się jeszcze Podróż Regisa, a po niej pojawi się nowa Podróż, która potrwa 3 miesiące, a więc będzie ona aktywna w okresie luty – kwiecień. Po nowej Podróży do gry zgodnie z poniższą listą pojawią się znane już Podróże, w miesiącach:

 • Maj: Geralt i Ciri
 • Sierpień: Alzur, Yennefer i Triss
 • Listopad: Aretuza, Regis i trzecia, nieogłoszona jeszcze Podróż.

Są to miesiące, w których najprawdopodobniej Podróże pojawią się w sklepie. Czas ich trwania oraz możliwości zakupu nie jest do końca znana. W maju, albo trochę wcześniej dowiemy się jak to będzie dokładnie funkcjonować. Jeśli jeszcze nie skończyliście Podróży Regisa macie na to niecały jeszcze miesiąc. A jeśli Wam się nie uda Podróż Regisa powróci w listopadzie 2022 roku, kiedy będziecie mogli najpewniej dokończyć ją od miejsca, w którym się zatrzymaliście. Rok 2022 w Gwincie to czas, w którym możecie nadrobić zaległości.

Rok 2022 w Gwincie – Turnieje – GWENT Masters sezon 4

W nowym roku podobnie jak w poprzednim, będą rozgrywane oficjalne turnieje Gwinta. Będzie to już czwarty sezon e-sportowy w Gwincie. Zasady będą podobne z tą różnicą, że zamiast czterech odbędą się tylko trzy turnieje GWENT Open.

Turnieje GWENT Open odbędą się w:

REKLAMA

 • kwietniu
 • lipcu
 • październiku

Zmiany nastąpią w kilku elementach szczególnie w punktach Crown Points i kwalifikacjach do turniejów GWENT Open i GWENT World Masters. Będzie więcej sezonów, w których Crown Points nie będą przyznawane, duży nacisk będzie położony na kwalifikacje z turniejów niż przez Crown Points, przez to teoretycznie większa liczba graczy będzie miała szansę na udział w turniejach. Przede wszystkim przyjrzymy się poszczególnym miesiącom w Gwincie w kontekście e-sportowym:

 • styczeń: możliwość zdobycia Crown Points na koniec sezonu
 • luty: możliwość zdobycia Crown Points na koniec sezonu, kwalifikacje 1 i 2 do GWENT Open 1
 • marzec: kwalifikacje 3 i 4 do GWENT Open 1
 • kwiecień: możliwość zdobycia Crown Points, GWENT Open 1
 • maj: możliwość zdobycia Crown Points na koniec sezonu, kwalifikacje 1 i 2 do GWENT Open 2
 • czerwiec: kwalifikacje 3 i 4 do GWENT Open 2
 • lipiec: możliwość zdobycia Crown Points na koniec sezonu, GWENT Open 2
 • sierpień: możliwość zdobycia Crown Points na koniec sezonu, kwalifikacje 1 i 2 do Gwent Open 3
 • wrzesień: kwalifikacje 3 i 4 do Gwent Open 3
 • październik: GWENT Open 3
 • Listopad: Brak wydarzeń
 • Grudzień: GWENT World Masters 4
Rok 2022 w Gwincie GWENT Masters sezon 4 turnieje

Jak widzimy zdobywanie Crown Points zostało ograniczone tylko do miesięcy, które prowadzą do kwalifikacji, do turnieju Open. A więc tylko w miesiącach bezpośrednio przed kwalifikacjami (GWENT Qualifiers) gracze będą mogli zdobyć Crown Points. Będzie to więc tylko sześć miesięcy. Według twórców Gwinta ma to zmniejszyć ciążącą presję na zawodowych graczach, którzy w obawie przed stratą wysokiego miejsca w rankingu, musieli co miesiąc mocno przykładać się do gry. Pozwoli to też graczom z mniejszą ilością czasu na zaangażowanie się w rywalizację e-sportową Gwinta.

REKLAMA

Zmiana ta pociąga za sobą pewne konsekwencje. Jednym z pośrednich efektów tych zmian jest już wspomniane ograniczenie liczby turniejów Open do trzech. Natomiast drugim jest zmiana przebiegu kwalifikacji do turnieju World Masters. Tutaj zmiany są znaczne zauważalne jest zmniejszenie znaczenia Crown Points na rzecz rywalizacji w bezpośrednich pojedynkach.

Kwalifikacje do GWENT World Masters

Z racji tego, że rozegrane zostaną tylko 3 turnieje GWENT Open, tylko troje graczy po tych konkursach, będzie miało zagwarantowane miejsce w GWENT World Masters (albo dwoje lub jeden jeśli odpowiednio: jeden z graczy wygra dwa turnieje Open lub jeden gracz wygra wszystkie turnieje Open). Pozostali uczestnicy GWENT World Masters będą wyłonieni w inny niż dotychczas sposób. W turnieju kończącym sezon weźmie udział tak jak dotychczas ośmiu graczy. Brakujący gracze, a więc w zależności od wyników GWENT Open, od 5 do 7 osób zostanie wyłonionych w specjalnym mini turnieju wstępnym. Zostanie on zorganizowany po zakończeniu GWENT Open 3 i weźmie w nim udział 12 graczy, którzy w aktualnym sezonie będą mieli na swoim koncie najwięcej Crown Points. Gracze zostaną podzieleni na dwie grupy po 6 osób. Rywalizacja będzie toczyć się systemem “każdy z każdym” i zasadą “Best of 5”. Tak więc każdy gracz rozegra 5 pojedynków, w których aby pokonać przeciwnika będzie musiał wygrać z nim 3 rozgrywki. W ten sposób utworzony zostanie ranking, oczywiście pod względem największej liczby wygranych, a więc pokonanych przeciwników. Gracze będący na pierwszym miejscu w każdej grupie po wszystkich meczach otrzymają automatycznie awans do GWENT World Masters.

Pozostałe miejsca, a więc 3, 2 lub 1 zostanie przyznane po rozegraniu dodatkowego pojedynczego pojedynku z zasadą “Best of 5”. Rywalizować w nim będą najwyżej zlokalizowani w każdej grupie gracze, którym nie udało się wygrać grupy. W przypadku gdy pozostało jedno wolne miejsce wtedy rywalizują gracze będący na drugim miejscu w pierwszej i drugiej grupy. Gdy pozostaną 2 wolne miejsca wtedy rozgrywane będą dwa pojedynki gracz z drugiego miejsca w grupie 1 rozegra gry z graczem z miejsca trzeciego w grupie drugiej, natomiast drugi gracz z grupy drugiej z graczem na miejscu trzecim w grupie pierwszej. Analogicznym schematem zorganizowane zostaną mecze w przypadku trzech wolnych miejsc turnieju GWENT World Masters. Zwycięzcy tych pojedynków będą mieć zagwarantowany udział w turnieju wieńczącym sezon Gwinta. Poniższa grafika przedstawia te zasady:

GWENT Masters sezon 4 zasady

Nieco inaczej będzie też wyglądała kwestia zastępowania graczy, którzy z jakiegoś powodu nie mogli wziąć udziału w turnieju GWENT Open, a się do niego zakwalifikowali. Do turnieju w takim wypadku zapraszany będzie gracz z trzeciego miejsca turnieju kwalifikacyjnego, z którego zakwalifikował się nieobecny. Jeśli i on nie będzie mógł wziąć udziału będzie to czwarty gracz tych eliminacji. Jeśli i on zgłosi nieobecność na turnieju Open, wtedy dopiero jego miejsce zajmie gracz z największą liczbą Crown Points na ten moment.

Kwalifikacje do turniejów Open prawdopodobnie pozostaną w obecnym formacie i nie zaznają żadnych zmian.

Podział Crown Points

Wszystkie te zmiany wymusiły skorygowanie dystrybucji Crown Points na koniec sezonów. Ma to na celu poprawienie balansu pomiędzy rywalizacją w rankingu oraz w oficjalnych turniejach. Liczba punktów przyznawana na koniec sezonu będzie mniejsza niż dotychczas. Została one zmniejszona mniej więcej o połowę. Podział Crown Points według nowych zasad w zależności od zajętego miejsca w sezonie, przedstawia poniższa grafika:

GWENT Masters sezon 4 Crown Points

Dodatkowo nieznacznie zostały zwiększone nagrody Crown Points za dobry występ w kwalifikacjach. Zajęcie trzeciego miejsca będzie oznaczało zdobycie 3 punktów, a czwartego – 2 punktów. Do tej pory gracze Ci otrzymywali tylko po 1 Crown Points.

GWENT Masters sezon 4

Rozpoczęcie e-sportowego sezonu numer 4 w Gwincie nastąpi 13 stycznia 2022 roku. W tym miesiącu mamy również otrzymać zaktualizowany regulamin GWENT Masters, który bardziej precyzyjnie określi niektóre zagadnienia i wyjaśni zagadnienia. Tak więc konieczne sprawdzajcie naszą stronę, aby poznać nowości.

Jak podoba Wam się rok 2022 w Gwincie? Spodziewaliście się tego? Cieszycie się na powrót starych Podróży? Jak oceniacie ten rok pod kątem weteranów Gwinta? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.


Jesteś fanem Wiedźmina?

Jeśli lubisz świat wiedźmina to z pewnością spodobają Ci się wiedźmińskie puzzle. Jedną z mocniejszych stron Gwinta jest jego oprawa graficzna. Piękne grafiki zostały umieszczone także na puzzlach przedstawiających bohaterów wiedźmińskiego uniwersum. Jeśli jeszcze ich nie widziałeś, koniecznie je zobacz.

Poniżej możecie sprawdzić oferty puzzli od Good Loot w atrakcyjnych cenach (na prawdę warto!):

A poniżej przedstawiamy wiedźmińskie puzzle od Clementoni w atrakcyjnych cenach, inspirowane serialem Netflixa:

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x