Serwery Gwinta zostały zaatakowane!

Serwery Gwinta zostały zaatakowane!

Od wczorajszego wieczora Gwint widocznie wolniej działał, można było spotkać się z rozłączeniami, z serwerem podczas rozgrywki co skutkowało przegranymi pojedynkami. Co więcej w ten sposób gra wolniej lub w ogóle nie przyznawała nagród za rozegrane gry. Dużo osób skarży się, że w ten sposób utracili sporą liczbę punktów rankingowych. Podobne problemy wystąpiły również dzisiaj. Co prawda mi osobiście rano udało się rozegrać kilka gier bez większych problemów. Niestety po południu ponownie Gwint nie wyszukiwał przeciwników i działał bardzo wolno. Wiemy już co było tego przyczyną.

Twórcy Gwinta poinformowali w mediach społecznościowych, że serwery Gwinta zostały zaatakowane za pomocą DDoS. Atak ten polega na zajęciu wszystkich dostępnych zasobów danej usługi sieciowej, przez łączenie się z nią przez wiele komputerów jednocześnie. W wyniku tego usługa jest maksymalnie obciążona, przez co działa bardzo wolno lub w ogóle. Zwykle jest to zaplanowany atak.

Na szczęście CD Projekt w miarę szybko rozprawił się z atakiem i serwery są już ponownie dostępne, co również zostało ogłoszone na portalach społecznościowych. Znowu można grać.

Cieszymy się, że atak został już opanowany i mamy nadzieję, że w jego wyniku Gwint nie ucierpiał w inny sposób oraz, że wszystkie dane są bezpieczne i nie zostały wykradzione.

REKLAMA

REKLAMA

Co sądzicie o takich atakach? Jak myślicie kto może za tym stać i jaki miał w tym cel?

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x