Trzeci etap Podróży – historia, zadania

Wczoraj rozpoczął się trzeci etap Podróży. Przypomnijmy, że Podróż jest nowym systemem postępów, który został wprowadzony do Gwint wraz z najnowszą aktualizacją.

Trzeci etap Podróży wprowadza nas w dalszą część historii Geralta i Jaskra, o której opowiada Podróż. W związku z tym poznaliśmy także nowe zadania, które pozwalają znacznie przyśpieszyć swoje postępy w Podróży. Jeśli chcecie zapoznać się z poprzednimi fragmentami historii możecie odwiedzić nasze poprzednie artykułu lub przeczytać je bezpośrednio w Gwincie:

Poniżej możecie zapoznać się z fragmentem historii trzeciego etapu.

Podróż – III etap

Jaskier

“Dotarłszy na główny rynek w Gulecie, Jaskier natychmiast udał się na podium dla muzykantów. Wprzódy zaś, aby choć trochę nadrobić swe spóźnienie, ściągnął z pleców lutnię i zaczął ją stroić. O dziwo, jarmarczne przekupki, które mijał po drodze, ledwo zwróciły na niego uwagę.

Co innego gapie spod sceny.

Tu i ówdzie rozbrzmiały podniecone szepty, a ludzie się rozstąpili. Nawet białowłosy wojownik, w którym bard niechybnie rozpoznał wiedźmina, z szacunkiem usunął mu się z drogi. Umieli w Gulecie rozpoznać wirtuoza, nim jeszcze ów zaczął grać. Umieli! Jaskier skłonił się więc głęboko, zamiatając bruk czaplim piórkiem u kapelusika.

REKLAMA

REKLAMA

A potem spełnił niemą prośbę gawiedzi.

Trąciwszy struny lutni, ruszył przed siebie. Zarówno jego kroki, jak i wygrywana przezeń melodia były silne oraz równe. Niemniej dopiero gdy zaczął śpiewać, do reszty skradł serce widowni. Najpierw, wzbudzając salwy śmiechu, a później – łzy wzruszenia. Po zakończonym występie spostrzegł zaś, że udała mu się rzecz z pozoru niemożliwa.

Nawet wiedźmin zapłakał, poruszony jego poezją.”

trzeci etap podróży jaskier
podróż jaskier

Geralt

“Dotarłszy na główny rynek w Gulecie, nie od razu Geralt skierował się ku podium dla muzykantów. Najpierw, aby uprzyjemnić sobie zetknięcie z kulturą niejako wysoką, zaopatrzył się w gąsiorek siwuchy i pęto kiełbasy. Krępa handlarka, u której dokonał zakupu, nie popatrzyła na niego dwa razy.

Co innego gapie spod sceny.

Tu i ówdzie rozbrzmiały szepty, a ludzie się rozstąpili. Jedni rzucali ukradkowe spojrzenia, inni otwarcie wpatrywali się w białowłosego wiedźmina. Geralt ignorował wszystkich, statecznie pociągając z gąsiorka i zagryzając wódkę kiełbasą.

Aż raptem uwagę gawiedzi przykuły dźwięki lutni.

Bard szedł od strony ratusza, wyraźnie, niedzisiejszy, bo zarówno jego kroki, jak i wygrywana przezeń melodia nie należały do zbyt równych. Niemniej gdy zaczął śpiewać, jego głos okazał się wcale przyjemny uszom, a piosenka o dwóch małych cyckach – całkiem zabawna. Po zakończonym występie Geralt doszedł jednak do wniosku, że uczta dla żołądka poruszyła go bardziej niż ta duchowa.

Ostatni łyk siwuchy wycisnął mu nawet łzy z oczu.”

REKLAMA

trzeci etap podróży geralt
podróż geralt

Zadania Jaskra:

 • Coś dla ducha [20 punktów]
  Zagraj karty z Inspiracją w liczbie 15
  Karty posiadające umiejętność Inspiracja w Gwincie: Krwawy Baron, Książę Anseis, Shani, Priscilla, Czarna Rayla, Odrin, Anna Stenger, Lyrijski Knecht, Straż Radowida. Karty te występują tylko w talii Królestw Północy.
 • Dobre maniery [20 punktów]
  Zagraj karty z harmonią w liczbie 15
  Karty posiadające umiejętność Hrmonia w Gwincie: Sirssa, Płacząca Wierzba, Percival Schuttenbach, Pół-elf Łowca, Driada Łowczyni, Tresowany Sokół, Młoda Driada. Karty te występują tylko w talii Scoia’tael.

 • Triumf poezji [20 punktów]
  Wygraj 3 rozgrywek, nie niszcząc jednostek przeciwnika

REKLAMA

Zadania Geralta (premium):

 • Coś dla ciała [20 punktów]
  Zagraj karty z umiejętnością “Pochłoń” w liczbie 20
  Karty posiadające umiejętność Pochłoń w Gwincie: Prządka: Inkantacja, Ozzrel, Kejran, Królewicz Ropuch, Kuchta, Królowa Endriag, Barbegazi, Ghul, Harpia Celaeno, Oszluzg, Barghest, Pustynnica, Endriaga Wojownik . Karty te występują tylko w talii Królestw Północy.

 • Harmonia wszechrzeczy [20 punktów]
  Ukończ rozgrywki (3) w dowolnym trybie online
 • Do dna! [20 punktów]
  Zagraj 10 kart w jednej rundzie

Jak Wam się podoba nowy system postępów – Podróż, a także historia, którą ona opowiada, szczególnie trzeci etap Podróży? Który poziom Podróży już zdołaliście osiągnąć? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.


Jesteś fanem Wiedźmina?

Jeśli jesteś fanem uniwersum Wiedźmina na pewno zainteresują Cię wiedźmińskie puzzle z najnowszej serii, widnieją na nich wizerunki postaci ze świata Wiedźmina. Mówiąc ściślej, na puzzlach możemy podziwiać grafiki identyczne jak te w Gwincie.

Poniżej możecie sprawdzić oferty puzzli z serii 1. w atrakcyjnych cenach (na prawdę warto!):

A niżej wiedźmińskie puzzle z serii 2. w atrakcyjnych cenach:

Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoim zdaniem, skomentuj artukuł.x